Menu

YouTube Shorts’a Canlı Yayın Özelliği Eklendi!

YouTube Shorts’a canlı yayın özelliği eklendi. İçerik üreticilerinin açtığı dikey formatlı canlı yayınlar akışta kullanıcıların karşısına çıkacak.

admin 2 haftaönce 0

YouTube, TikTok gibisi kısa görüntü formatı Shorts’a yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Platform artık de bilhassa içerik üreticilerini yakından ilgilendiren bir yeniliği getirdiğini duyurdu. Artık Shorts kısmında canlı yayınlar da yer alacak.

Şirketin resmî hesaplarından yapılan açıklamalara nazaran içerik üreticilerinin canlı yayınları, Shorts akışında kullanıcılar tarafından görülebilecek.

YouTube Shorts canlı yayınları bu türlü gözüküyor:

YouTube’un açıklamasına nazaran Shorts akışındaki dikey formatlı canlı yayınlar bir ön izleme olarak karşımıza çıkacak. Kullanıcılar, alt kısımda beliren “Canlı Yayını İzle” butonuna tıkladıklarında tam ekran olarak yayını izleyebilecekler. Öte yandan akışta kaydırarak canlı yayınlar ortasında gezmek de mümkün olacak. Öbür uygulamalarda olduğu üzere emoji reaksiyonları gönderme, sohbet kısmına yazma gibi özellikler Shorts canlı yayınlarında da var.

Shorts’ta canlı yayın açmak isteyen üreticilerin muhakkak şartları sağlaması gerekecek. Canlı yayın açmak için 50’den fazla aboneye ve tek seferlik doğrulamaya sahip olmak gerekecek. Bunları karşılayan üreticiler, görüntü oluşturma kısmından “Canlı” kısmına tıklayarak yayın açabilecekler. Yayının başlığı, görünürlüğü, hangi izleyiciler için olacağı, kapak görseli üzere şeyler de bu kısımdan seçilebilecek.

YouTube’un bu atılımı uygulamayı TikTok’a biraz daha yakınlaştırmış olacak ve rakibinin canlı yayın özelliğiyle müsabakasını sağlayacak. Öte yandan TikTok’tan da emsal atakları son vakitlerde görüyorduk. Platform, uzun formatlı görüntülere ağırlaşarak YouTube’u gaye almaya başlamıştı.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks