Menu

NVIDIA ve Genentech İş Birliği Yapay Zeka İle İlaç Keşiflerini Hızlandıracak

Roche Grubu’nun bir üyesi olan Genentech, NVIDIA ile Genentech’in yapay zeka yeteneklerini, kapsamlı biyolojik ve moleküler bilgi kümelerini ve araştırma uzmanlığını, ilaç keşfi ve geliştirmeyi hızlandırmak için NVIDIA’nın hızlandırılmış bilgi süreç …

admin 3 ayönce 2

Roche Grubu’nun bir üyesi olan Genentech, NVIDIA ile Genentech’in yapay zeka yeteneklerini, kapsamlı biyolojik ve moleküler bilgi kümelerini ve araştırma uzmanlığını, ilaç keşfi ve geliştirmeyi hızlandırmak için NVIDIA’nın hızlandırılmış bilgi süreç yetenekleri ve yapay zeka ile birleştiren çok yıllı stratejik bir araştırma iş birliğini duyurdu.

İş birliği, Genentech’in üretken yapay zeka modellerini ve algoritmalarını yeni kuşak bir yapay zeka platformuna dönüştürerek yeni tedavilerin, ilaçların keşfedilmesini ve insanlara sunulmasını hızlandırarak şirketin gelişmiş yapay zeka araştırma programlarını kıymetli ölçüde geliştirmek için tasarlandı.

NVIDIA, Genentech modellerini optimize etmek ve ölçeklendirmek hedefiyle bilgi süreç uzmanlığını Genentech’in hesaplamalı bilim adamlarından oluşan gruplarıyla paylaşacak ve bu süreçte NVIDIA’nın platformları güzelleştirilip geliştirilebilecek.

NVIDIA ile yapılan iş birliği, çeşitli tedavi prosedürleri de dahil olmak üzere çok sayıda araştırma alanında yapay zeka ve makine tahsili temel modelleri geliştiren ve bunlardan yararlanan Genentech’in yapay zeka ve makine tahsili gruplarını tamamlıyor. Genentech bilim insanları, maksat ve ilaç keşfine yönelik yeni bilgiler toplamayı ve insan biyolojisi ve hastalıklarıyla ilgili temel soruları yanıtlamayı amaçlıyor.

İş birliği birebir vakitte Genentech’in kapsamlı deneysel bilgilerin kalıpları ortaya çıkaran ve yeni, deneysel olarak test edilebilir varsayımlar yapan hesaplamalı modelleri beslediği “döngü içindeki laboratuvarını” hızlandırmaya da yardımcı olacak. Bilim insanları bu kestirimleri laboratuvarda süratli bir formda pahalandırıyor ve sonuçlar, altta yatan hesaplamalı modeli uygunlaştırmak için modellere geri aktarılıyor. Böylelikle daha âlâ tedavilerin yinelemeli olarak geliştirilmesine imkan sağlanıyor.

Faaliyetler, kamuya açık ve Genentech’e ilişkin datalardan yararlanacak. Genentech, kendi özel bilgilerinin paylaşımını denetim edecek ve NVIDIA, Genentech tarafından muhakkak bir projede kullanılmak üzere projenin mühleti boyunca verilmediği sürece Genentech’in özel datalarına direkt erişime sahip olmayacaktır.

İlaç keşfi ve geliştirilmesi şu anda uzun, karmaşık ve meçhul bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Yeni ilaçlara yönelik gayelerin iddia edilmesi, tıpkı bir molekülün potansiyel bir tedavi edici unsur olarak başarılı bir biçimde geliştirilmesinde olduğu üzere güç. Genentech, yapay zekanın beşerler, bilim ve teknolojiyle birlikte ilaç geliştirmede ihtilal yaratmada değer biçilmez bir rol oynadığına, ilaç geliştirmeyi daha öngörülebilir ve uygun maliyetli hale getirmeye, uzun vadede Ar-Ge’nin muvaffakiyet oranını artırmaya ve sonuçta terapötik ilaçların keşfedilip tasarlanmasına ve insanların hayatlarını düzgünleştirmeye yardımcı olduğuna inanıyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks