Menu

LG, 500 Metre Uzaklıktan 6G THZ Bilgiyi Muvaffakiyetle İletip Alarak Yeni Rekor Kırdı

LG Electronics (LG), bugüne kadar açık havada, kentsel alanda gerçekleştirilen rastgele bir 6G testinde kaydedilen en uzun uzaklık olan 500 metre üzerinde 6G terahertz (THz) bilgilerinin başarılı kablosuz iletimini ve alımını gerçekleştirdiğini duyurdu …

admin 3 ayönce 0

LG Electronics (LG), bugüne kadar açık havada, kentsel alanda gerçekleştirilen rastgele bir 6G testinde kaydedilen en uzun aralık olan 500 metre üzerinde 6G terahertz (THz) bilgilerinin başarılı kablosuz iletimini ve alımını gerçekleştirdiğini duyurdu. LG U+ ile ortaklaşa gerçekleştirilen test, bu ayın başında Seul Magok’taki LG Sciencepark’ta gerçekleştirildi.

Bu muvaffakiyet, şirketin Almanya’nın Berlin kentindeki Fraunhofer Heinrich-Hertz Enstitüsü’nde, 2022 yılında gerçekleştirdiği, açık havada 320 metre aralık üzerinden kablosuz olarak 6G THz data gönderip aldığı başarılı testin akabinde geldi. LG ve Fraunhofer, performansı optimize etmeye ve çıkışı yüzde 50’den fazla artırmaya yardımcı olan, çok kanallı bir güç amplifikatörü ve bir alıcı düşük gürültülü amplifikatörü de dahil olmak üzere 6G iletim ve alım için temel ekipman geliştirmek üzere işbirliği yaptı.

LG Sciencepark’ta yapılan son test, sadece LG’nin kablosuz iletim ve alım aralığını kentsel alanlardaki yüksek güçlü baz istasyonları için standart ara olan 500 metreye çıkarması nedeniyle değil, lakin tıpkı vakitte binadan binaya, binadan yere terminal ve yerden yere terminaller dahil olmak üzere çeşitli ‘gerçek dünya’ bağlantı senaryolarında 6G’nin kullanılabilirliğini doğruladığı için de değer taşıyor. Şirket artık, 6G THz irtibatını ticarileştirmeye bir adım daha yaklaştı.

5G ve 6G telekomünikasyonların gelişimi, kıymetli ölçüde artan bilgi suratının yanı sıra ultra düşük gecikme müddeti, yüksek güvenilirlikte bilgi iletimi ve bağlantı ile yapay zeka ile irtibat ve algılamanın birleşimini mümkün kılacak. 6G’nin gelişmiş yetenekleri, sürükleyici multimedya tecrübelerini kolaylaştırmanın yanı sıra, LG’nin otonom sürüş ve mobilite tahlilleri, meta data tabanı, akıllı konutlar ve akıllı fabrikalar da dahil olmak üzere ‘gelecekteki’ birçok işi için hayati değer taşıyacak.

6G ağ standardizasyonuna ait tartışmaların 2025 yılı civarında başlaması ve ticarileşmenin 2029 yılı için planlanması bekleniyor. LG’nin Ar-Ge’ye yaptığı yatırım, stratejik iştirakler ve başarılı teknoloji şovları, şirketin 6G’ye global geçişe liderlik etme hazırlığına ve kararlılığına işaret ediyor.

2019 yılında LG, Kore İleri Bilim ve Teknoloji Enstitüsü (KAIST) ile birlikte LG Electronics-KAIST 6G Araştırma Merkezi’ni kurdu. Bu merkez, Kore’de tipinin birinci sanayi-üniversite ortak araştırma tesisi olma özelliği taşıyor. LG, dünyanın dört bir yanından önde gelen üniversitelerle iş birliği yaparak 6G temel teknolojilerini garanti altına almaya devam ediyor. LG ayrıyeten, Almanya Fraunhofer Enstitüsü, Kore Standartlar ve Bilim Araştırma Enstitüsü (KRISS) ve Keysight Technologies dahil olmak üzere çeşitli enstitülerle 6G çekirdek teknolojisinin geliştirilmesi için Ar-Ge iştirakleri kurdu.

LG, Amerikan Telekomünikasyon Sanayisi Birliği (ATIS) tarafından yönetilen bir kablosuz teknoloji kümesi olan Next G Alliance’ın başkanlığına seçilen tek Koreli şirket olma unvanına da sahip. LG, 2021’den bu yana bu vazifesi yürütüyor ve 6G bağlantı teknolojisinin kullanım durumlarını keşfetmeyi ve teknik ihtiyaçları belirlemeyi amaçlayan çeşitli projeleri yönetiyor.

Ekim ayında şirket, 6G teknolojisi geliştirmedeki değerli muvaffakiyetlerini LG U+’nın ortak konut sahipliği yapacağı ‘LG 6G Tech Festa’da paylaşacak.

LG Electronics Lider Yardımcısı ve CTO’sy Dr. Kim Byoung-hoon, “6G standart teknolojisine hakim olmak ve bu kıymetli alandaki teknolojik liderliğimizi sağlamlaştırmak için araştırma kurumları ve teknoloji şirketleriyle işbirliği yapmaya ve kendi gelişmiş Ar-Ge’mizi yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks