Menu

Instagram’a “Yapay Zekâyla İleti Yazma” Özelliği Geliyor

Instagram’ın orijinal bir yapay zekâ özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şimdi ne vakit geleceği bilinmeyen bu özellik, bildiri yazarken yapay zekâdan yararlanmamızı sağlayacak.

admin 2 haftaönce 0

Yapay zekâyı uygulamasına en çok entegre eden platformlardan biri olan Instagram, sık sık bu üslup özelliklerle karşımıza çıkıyor. Örneğin geçen hafta, şirketin Reels görüntülere otomatik çeviri ve yapay zekâ dublajı getirebileceği ortaya çıkmıştı.

Bugün ise tekrar bir yapay zekâ özelliğinin Instagram’a eklenebileceği görüldü. Uygulamalardan sızıntılarıyla tanıdığımız Alessandro Paluzzi tarafından fark edilen özellik, yapay zekâya ileti yazdıracak.

Özellik, büyük ihtimalle hâlihazırda yazılmış olan metinleri fark tarzlarda tekrar yazmaya yarayacak

*Gönderiyi görüntüleyemiyorsanız buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Ekran imgesine ve açıklamaya baktığımızda yapay zekâyla yazılan iletilerin Instagram DM’lere geleceğini görüyoruz. İmgede, “Yapay zekâyla yaz” isimli bir kısmın sohbete eklendiğini görebiliyoruz.

Özelliğin nasıl çalışacağına dair kesin ayrıntı bulunmasa da bir varsayımımız var. Ekran imajından de gördüğümüz üzere yapay zekâyla yazdırma seçeneği bir metni seçtiğinizde karşınıza çıkıyor. Bu da yapay zekânın muhtemelen hâlihazırda yazdığınız şeyi farklı tarzlarda yine yazabileceği manasına geliyor. Yani sıfırdan bir şey oluşturma üzere bir durum büyük ihtimalle olmayacak.

Meta’nın test ettiği bu özellik hakkındaki tüm bilgiler bu kadar. Ne vakit kullanıcılara sunulacağını bilemiyoruz.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks