Menu

Google’dan Android Ekosistemi Kurma Konusunda Yeni Atılım: Daha Fazla Android Aygıt Entegre Çalışabilecek!

Apple’ın ekosistemine benzeri bir sistem kurmayı amaçlayan Google, daha fazla Android aygıtın entegre biçimde çalışabilmesi için hazırlık yapıyor.

admin 2 haftaönce 0

Geçtiğimiz aylarda Google, Android telefonlar ile Chromebooklar arasında internet paylaşımı, bildirimlerin iki aygıttan da görülebilmesi ve ekran paylaşımı ile aygıtlar ortasında iletileşme uygulamaları kullanımı üzere özellikleri kullanıma sunmuştu. Google artık bu özelliği daha çok Android aygıta yaymayı amaçlıyor. Böylelikle tabletler ve diğer Android telefonlar da ekosisteme entegre edilebilecek. 

Farklı aygıtlar ortasında bilgi paylaşımı

Google’ın aygıtlar ortası paylaşım hizmeti sayesinde farklı aygıtlar ortasında bilgi paylaşılabilecek. Android uzmanı AssembleDebug’ın yaptığı inceleme, Android aygıtların daha sıkı bir formda irtibat kurabileceklerini ortaya çıkardı. Play Services’ın yeni sürümünü inceleyen teknoloji muhbiri, yeni ayar ekranını ortaya çıkarmayı başardı. Bu ekran bize, yeni hizmetin nasıl kullanılabileceği konusunda da fikirler veriyor. 

Yeni sistemde Google Hesabı ile oturum açılmış olan aygıtlar ortasında akıcı bir geçiş sağlanabilecek. Video aramaları cihazlar ortasında hareket ettirmek, hotspot paylaşımı yapmak, Wi-Fi bağlantısı yapmak mümkün olabilecek. İstem dışı olarak aygıtların bağlanmasını engellemek için de Google, elle doğrulama talebinde bulunacak. 

Şu anda bu özellikler, yalnızca geliştirici versiyonundaki arayüzde karşımıza çıkıyor. Hususla ilgili olarak şimdi resmî bir açıklama bulunmuyor. Google bu özelliği, mart ayı güncellemesi ile ilgili duyurusunda açıklayabilir. 

 

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks