Menu

Google Haritalar’ın Tasarımı Yenilendi: İşte Değişiklikler

Google, Haritalar hizmeti için oluşturduğu yeni arayüzü Android kullanıcılarına sunmaya başladı. Daha estetik görünen yeni tasarım, kullanıcı dostu olması nedeniyle sevilecek üzere görünüyor.

admin 2 haftaönce 0

ABD merkezli teknoloji devi Google, son periyotlarda Haritalar uygulamasına odaklanmış durumda. Hatta daha geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Google Haritalar uygulamasının artık hava durumu bilgilerini de göstereceğinden bahsetmiştik. Bugünse tekrar Google Haritalar’a gelecek yeniliklerden bahsetmeye devam edeceğiz.

Google Haritalar’ın Android sürümü, kullanıcı arayüzünün büyük ölçüde değiştiği bir güncelleme aldı. Şimdi küçük bir kullanıcı kitlesi ile test edilmekte olan yeni arayüz, daha kullanıcı dostu bir tecrübe vadediyor. Ayrıyeten yapılacak değişikliklerle Google Haritalar’ın görünümü, yıllar sonra birinci defa bu kadar büyük ölçüde değişmiş olacak. Pekala Google Haritalar kullanıcılarını ne üzere değişimler bekliyor?

İşte Google Haritalar’ın arayüzüne yapılacak değişiklikler:

Yukarıdaki kaydırılabilir görsellerde, Google Haritalar uygulaması için yapılan değişimlerin karşılaştırmaları yer alıyor. Görebileceğiniz üzere uygulama, artık tam ekrandan çok kaydırılabilir ve açılabilir ekranlara takviye verecek. Çizgiler yumuşayacak, sayfalar ortası geçisse daha kolay ve estetik olacak.

Google Haritalar’daki tek tasarım yeniliği, uygulamanın ana sayfasında olmayacak. Navigasyon özelliği de yapılacak değişimlerden etkilenecek. Yuvarlatılmış ve interaktif sayfalar, navigasyon sırasında da gösterilecek. Böylece tıpkı anda hem yol tanımına bakılıp hem de haritanın görülmesi sağlanacak.

Google Haritalar için oluşturulan yeni arayüzün iOS ekosistemi için de kullanıma sunulması bekleniyor. Fakat şimdi Android’de tespit edilen bu dizaynın iOS’a ne vakit geleceğine ait hiçbir bulgu yok.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks