Menu

Windows’un 22 yıllık uygulaması baştan aşağı değişiyor!

Windows 11, Yapışkan Notlar için büyük bir güncelleme getiriyor. Uygulamanın arayüzü ve özellikleri değişiyor.

admin 2 haftaönce 0

Microsoft, Windows bilgisayarların vazgeçilmez uygulaması olan Yapışkan Notlar için büyük bir revizyon planlıyor. Teknoloji devinin üzerinde çalıştığı güncelleme, notların pembe olarak tekrar tasarlanacağı ve OneNote entegrasyonu alacağını gösteriyor.

Windows 11’deki Yapışkan Notlar değişiyor

Yapışkan Notlar için paylaşılan ekran imajları, uygulamanın OneNote not alma uygulamasına misal formda mor renk nizamına geçtiğini gösteriyor. Bu da iki uygulama ortasındaki çizgilerin ilerleyen süreçte bulanıklaşabileceğini ve platformlar ortasında not senkronizasyonu olacağını gösteriyor.

Görülen öteki değişiklikler ortasında, Yapışkan Notlar arayüzünün üst kısmında yeni bir arama kutusu yer alıyor. Bu, kullanıcılara mevcut notlarını taramak yerine anahtar söz üzerinden arayabileceğini gösteriyor. Son notlar da son düzenlenen öğelere süratli erişim için besbelli biçimde görüntülenecek.

Güncelleme kapsamında ayrıyeten not oluşturma alanının altına ek düğmeler eklenecek. Kalın, italik ve altı çizili üzere mevcut biçimlendirme seçeneklerine yeni bir “ekran görüntüsü” özelliği dahil edilecek. Böylelikle ekran imajlarının direkt notlara kaydedilmesi sağlanacak.

Yapışkan Notlar uygulaması birinci olarak 2002 yılında yayınlanan Windows XP Tablet Edition’da sunuldu. Akabinde Windows Vista’da bir widget olarak tanıtılarak Windows için temel uygulamalardan biri haline geldi.

Başlangıçta kolay bir not alma aracı olarak tasarlanan Yapışkan Notlar, bu güncellemeyle OneNote uygulamasına alternatif olacak üzere duruyor. Güncellemenin yakında Windows 11 için sunulması bekleniyor.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks