Menu

Türkiye’deki en süratli internet kimde?

Speedtest, 2023 yılına ait Türkiye bilgilerini yayınladı. Türkiye’deki genel internet suratı en yüksek olan internet servis sağlayıcısı hangiis?

admin 2 haftaönce 0

Speedtest, 2023 yılına ait Türkiye bilgilerini yayınladı. Türkiye’deki genel internet suratı en yüksek olan internet servis sağlayıcısı hangiis?

Türkiye’deki en süratli internet kimde? Ortalama sürat ne?

TurkNet’e ulaşmak için buraya tıklayın

Speedtest’in 2023 Türkiye datalarına nazaran, taşınabilir ve sabit internet suratlarında bariz bir ilerleme kaydedilmediği görülüyor. Taşınabilir internet suratı dünya sıralamasında 69. sırada, ortalama 36,10 Mbps olarak belirlendi. Sabit internet suratı ise dünya sıralamasında 109. sırada, ortalama 39,78 Mbps olarak kaydedildi.

Turkcell, Türkiye’de en süratli taşınabilir interneti sunan marka olarak öne çıkıyor, ortalama indirme suratı 56,73 Mbps. Turk Telekom ve Vodafone ise sırasıyla 30,78 Mbps ve 20,36 Mbps suratlarla gelmekte. Turkcell’deki süratte bir düşüş gözlemlenirken, Turk Telekom ve Vodafone’da bir artış mevcut.

Sabit internet sağlayıcıları ortasında ise TurkNet, en yüksek indirme suratı ve en düşük gecikme müddetiyle başkan pozisyonda. TurkNet kullanıcılarının ortalama indirme suratı 66,57 Mbps olarak kaydedildi. TurkNet’i sırasıyla Türksat Kablo, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone takip ediyor.

Özetle, taşınabilir ve sabit internet suratlarında Türkiye’de besbelli bir ilerleme kaydedilmemiş üzere görünüyor, lakin Turkcell ve TurkNet üzere sağlayıcılar hala yüksek suratlar ve performans sunmaya devam ediyorlar.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks