Menu

Tesla ile soğuk havada uzun yol yaptık!

Tesla Model Y, son yıllarda hayli tanınan hale gelen bir elektrikli SUV modeli. Pekala kış kurallarında uzun yol yapmak için de uygun mu? Tesla ile soğuk havada uzun yol yaptık!

admin 2 haftaönce 0

Tesla Model Y, son yıllarda epeyce tanınan hale gelen bir elektrikli SUV modeli. Geniş iç hacmi, yüksek performansı ve uzun menzili ile birçok şoföre hitap ediyor. Pekala kış kaidelerinde uzun yol yapmak için de uygun mu? Tesla ile soğuk havada uzun yol yaptık!

Tesla ile soğuk havada uzun yol yaptık!

Kış koşullarında uzun yol yapmak her vakit riskli. Bu nedenle, yola çıkmadan evvel birtakım değerli noktalara dikkat etmek gerekiyor. Kış lastikleri takmak, hava durumunu takip etmek, yol durumunu denetim etmek ve aracın bakımı üzere ögeler hayati ehemmiyet taşıyor.

Tesla Model Y, kış kaidelerinde da güzel bir performans gösteriyor. Çift motorlu versiyon, dört tekerlekten çekiş sistemi sayesinde karlı ve buzlu yollarda bile inançlı bir sürüş tecrübesi sunuyor. Isıtmalı koltukları ve direksiyon simidi ise kış aylarında konforu artırıyor.

Soğuk havalarda pil ömrü her vakit azalıyor ve Tesla Model Y de bundan etkilendi. Kış kaidelerinde menzili %20-30 oranında azalan araç ile seyahat planı yaparken şarj istasyonlarının pozisyonlarını da göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks